Princip a přínosy energetického čtení

14.06. 2020 | 0 komentářů

Do kurzu energetického čtení jsem se přihlásila bez jakéhokoliv očekávání a z velké části ze zvědavosti, protože mi tato metoda připadala jako vhodné doplnění channelingu, který mám moc ráda. Dalším faktorem byla skutečnost, že v energetickém čtení je možné pracovat přímo s čakrami, na které jsem se v posledních několika měsících sama u sebe zaměřovala více než kdy předtím. Energetické čtení se tedy přímo nabízelo k tomu, abych se o svých vlastních čakrách i o čakrách obecně dozvěděla něco více. 

Už po prvním dnu s lektorkou Pavlou Skálovou jsem věděla, že jsem se pro kurz rozhodla správně a že poznávám další metodu, kterou chci dále rozvíjet. V tomto článku bych vám proto energetické čtení ráda přiblížila a sdílela s vámi jeho princip i přínosy, která sama vnímám. 

Energetické čtení vnímám jako jemnou metodu, díky které může každý, s jakoukoliv životní zkušeností, podpořit léčení bolavé duše i těla. Je to způsob, který umožňuje jít rychle do hloubky, ke skutečné příčině toho, co nás v životě trápí. Umožňuje vymanit se z vlivu omezujících přesvědčení i nefunkčních programů a přináší hluboká uvědomění, možnosti změny i větší harmonii. Princip metody vznikl v Indii pod vedením Osha. 

Jaký je princip energetického čtení a jak probíhá?

Energetické čtení funguje osobně i na dálku, a jeho princip je v mnohém podobný channelingu. Zatímco prostřednictvím channelingu jsem však dosud převážně jen získávala informace a odpovědi na kladené dotazy, na kurzu energetického čtení jsme se učili i to, jak s daným tématem i pracovat.

Pokud tedy přijde člověk, který se chce prostřednictvím energetického čtení podívat na nějaké své téma, problém nebo cokoliv, co ho v životě trápí, nejprve se plně spojím se svým srdcem a „naladím“ na daného člověka i jeho téma. Pokud s tím člověk, který přichází na energetické čtení, souhlasí, společně vytvoříme bezpečný prostor, v kterém může být vyjádřeno vše, co je třeba, a v kterém je možné nořit se do větších hloubek.

Podle toho, s čím dané téma souvisí, s ním společně dále pracujeme. V praxi to vypadá např. tak, že vás vyzvu, ať vyslovíte určitou větu, ať vnímáte, jak se při vyslovování věty cítíte apod. Práce s tématem je v mnohém velmi podobná práci v rodinných konstelacích. Postupně je možné dostat se ke skutečným příčinám a zkušenostem, které nás v životě ovlivnily tak moc, že teď se v našem životě dějí věci, které s námi nejsou v harmonii.

V procesu energetického čtení je tak možné pojmenovat, uznat a přijmout nejrůznější bolestné zážitky a přesvědčení a tím je uvolnit, aby nás přestaly ovlivňovat. 

Uvědomění, kdy daný program (např. nezasloužím si lásku nebo když se mi něco nedaří, je to moje vina), který nás v současném životě stále provází a ovlivňuje, vznikl a jakou měl funkci, je zásadní proto, aby se mohl změnit a přestal na nás dále působit.

V procesu energetického čtení je možné dostat se do dětství a jiných zkušeností a prožitků, které v nás stále zůstávají bolavé, a podle možností je vyléčit. Vše se děje podle toho, co je pro daného člověka možné a bezpečné. V celém procesu dochází k mnoha uvědoměním, pochopením, k většímu spojení se sebou i se svou vlastní silou.  

S jakými tématy je možné v energetickém čtení pracovat?

Energetické čtení nabízí spoustu možností, mezi které patří zejména následující:

Konkrétní téma

Během energetického čtení je možné naladit se na konkrétní téma, „načíst“ s čím souvisí, co je důležité pro řešení a dle toho s tématem dále pracovat. Vnímám, že je možné jít opravdu do hloubky (samozřejmě dle možností klienta i terapeuta).

Mužská a ženská energie

Mužská i ženská energie by měly být v harmonii. Někdy však máme příliš málo mužské nebo naopak ženské energie. Díky energetickému čtení je možné zjistit a dále pracovat s tím, co je třeba udělat proto, aby byly obě energie ve vzájemné harmonii.

Fyzické Tělo

V procesu energetického čtení je možné „načíst“ konkrétní část fyzického těla, např. část, kde nás trápí nějaký zdravotní problém. Fyzické problémy se objevují, pokud něco v našem nitru není v harmonii. Během energetického čtení je možné odhalit, co se děje a dále pracovat s tím, co se objeví

Čakry

Každá ze 7 hlavních čaker (energetických center v našem těle) má své kvality, ale ukrývá i přesvědčení a témata, která nám brání v tom, abychom se mohli více otevřít prožívání života. V energetickém čtení je možné zaměřit se na každou z čaker i témata, kvality a přesvědčení, které skrývá

Vztahy, partnerské čtení

Díky energetickému čtení je možné podpořit to, co ve vztahu není v harmonii, ať už je partner v terapii přítomný osobně nebo ne (o partnerském čtení pravděpodobně napíšu další článek). Také je možné pracovat s vazbami, které se v každém vztahu automaticky vytváří. Tyto vazby je možné pročistit (mezi současnými partnery, ve vztahu rodič – dítě, snacha – tchýně apod.) i ukončit (mezi bývalými partnery).

Pro koho je energetické čtení vhodné?

Vnímám, že energetické čtení je přínosem pro každého, kdo je ochotný nahlédnout na skutečné příčiny toho, co v jeho životě postrádá harmonii. Nejsou k němu nutné žádné předchozí zkušenosti ani dovednosti. Nejdůležitější je motivace a ochota nahlédnout do sebe. Sama jsem si energetické čtení moc zamilovala a bude mi radostí, pokud se rozhodnete ho se mnou absolvovat.

Sledujte na facebooku

kniha SÍLA SRDCE – ponořte se do nitra a najděte svůj potenciál

Kalendář akcí

  • Nyní jen individuální setkání, po vzájemné domluvě osobně i on-line

e-book 8 TIPŮ, JAK POROZUMĚT SAMI SOBĚ

Rubriky příspěvků


Instagram

Mám zájem o upozornění na semináře

Vyplňte mail a nechce si pravidelně zasílat nabídku seminářů a akcí.

You have Successfully Subscribed!

Share This