Podcast

Od Martiny

Samotnou mě moc baví vnitřně se rozvíjet, poznávat své srdce i vědomí do stále větší hloubky a díky tomu objevovat všechny možnosti, schopnosti a dary, které můžeme na Zemi prožívat. Je to důvod, proč jsem se rozhodla založit komunitu na Pickey = prostor, který vás bude podporovat a inspirovat v seberozvoji, na cestě vašeho srdce a objevování potenciálu, který v sobě máte.

V dnešní krátké epizodě se dozvíte, jak Pickey komunita funguje, co vše v ní najdete a jakým způsobem vás bude obohacovat. Věřím, že se budeme společně rozvíjet a moc se na vás všechny, které tento prostor láká, těším!

Přeji vám příjemný poslech, Martina

Meditaci srdce (odkaz najdete níže) od Lucie Alferi velmi často využívám během konzultací a také doporučuji svým klientům. Sama se jí, jako jediné z vedených meditací, které jsem kdy vyzkoušela, pravidelně věnuji. A to hlavně díky tomu, že trvá jen pár minut a současně je velmi efektivní.

V dnešním rozhovoru se proto přímo od Lucie dozvíte, jaké jsou nejvýznamnější přínosy Meditace srdce a co vše se může ve vašem životě změnit při pravidelném praktikování.

Jak uslyšíte, Meditace srdce je nástroj, skrze který se propojujeme se svým srdcem i duší, která sama řídí naši životní cestu přesně tak, jak potřebujeme. Tedy např. v situaci, kdy je toho na nás moc, meditace může fungovat jako nástroj, díky kterému rychleji najdeme potřebnou rovnováhu a stabilitu, ať už se nacházíme v jakkoliv bezvýchodné situaci. Meditace srdce nás krůček po krůčku vede k hlubšímu propojení se srdcem a projevení moudrosti, kterou v sobě všichni máme, nezávisle na tom, zda nám meditovat „jde“ nebo „nejde“ a zda nás baví nebo nebaví.

V úvodu rozhovoru se také dozvíte, jak se liší stav, v kterém se při každodenním životě můžeme snadno přiblížit meditativnímu stavu od opravdové meditační praxe (mezi známé meditační praxe patří např. Oshovy aktivní meditace) a proč často máme pocit, že meditovat nepotřebujeme nebo že na nás meditace nefunguje.

Přejeme vám příjemný poslech, Lucie & Martina

Channeling (= způsob získávání informací z jemnohmotného světa), který nabízím v rámci konzultací je pro mě samotnou velmi podporující a přináší mi užitečné informace pro praktický život. Přestože v zahraničí se channeling pomaličku začíná stávat předmětem vědeckých výzkumů, u nás je stále tak trochu neznámým pojmem. V této epizodě vám proto povím, co to channeling je, jakým způsobem nás podporuje, s jakým informačním zdrojem jsem během něj propojená a co můžete očekávat, pokud se rozhodnete prožít channeling se mnou.

Sama jsem si před pár lety nedokázala představit, že channeling může fungovat. Dnes však věřím, že se jedná o přirozenou schopnost, kterou v sobě máme všichni a kterou i často nevědomky používáme. Také věřím, že princip channelingu je možné vysvětlit i z vědeckého pohledu, který v epizodě rovněž zmiňuji.

Přeji vám příjemný poslech, Martina

Hostem dnešního rozhovoru je Monika Kunovská, jejíž práce, otevřenost a důvěra v život je pro mě velmi inspirující. Monika již několik let žije bez fyzické stravy (tzv. přijímá pránickou výživu / výživu ze světla) a dále se věnuje qigongu, image medicíně a své zkušenosti předává ostatním. V Praze založila Centrum Světla, kde se lidé mohou vzájemně potkávat a inspirovat.

V dnešním rozhovoru se zabýváme tématy: fyzické tělo a zdraví, život bez potřeby fyzické stravy a přijímání jídla jen pro potěšení, sebedůvěra, možnost tvořit realitu a další.

Povídáme si např. o úžasných regeneračních schopnostech našich fyzických těl a „zázračných“ uzdraveních, pojmu „světelné tělo“, informacích a „světle“ přijímaných z jídla, poznání svého vědomí / sama sebe nebo o prožívání duality.

Přejeme vám příjemný poslech. Monika & Martina

K egu se vztahuje spousta nálepek, např. že je špatné a měli bychom se ho zbavit. Tyto informace však často vyvolávají zmatení a nejistotu, jak se na ego dívat… Ego je součást naší osobnosti a nástroj, kterým jsme byli vybaveni pro život na Zemi. Je tedy zřejmé, že ego je pro nás důležité a potřebné.

V dnešním rozhovoru se společně s Lucií Alferi na ego zaměřujeme. Sdílíme s vámi své vlastní zkušenosti s projevy vlastního ega a přinášíme inspiraci k tomu, jak se na téma „ego“ dívat s větší lehkostí a nadhledem.

Povídáme si např. o následujícím: Proč je pro nás ego důležité a potřebné. Proč v nás snaha zbavit se svého ega vyvolává napětí a ještě silnější projevy ega. Práce s egem má svůj vlastní proces a je svým způsobem relativně jednoduchá. Mnohdy stačí své ego i jeho pohled jen přijmout a stát se pozorovatelem jeho projevů. Jak ego souvisí s nastavováním hranic. Jakým způsobem můžeme své ego poznávat.

Přejeme vám příjemný poslech. Lucie & Martina

Vnímat sebe a uvědomovat si, co je pravdivé a důležité právě pro nás, je v dnešní době velmi důležité. Jen tak se neztratíme v obrovském množství informací a přístupů, kterých je dnes velké množství. S pravdou, kterou si uvnitř sebe nosíme, také souvisí možnost tvorby vlastní reality. V dnešním rozhovoru se proto společně s Pavlou Čadovou na tato témata zaměřujeme.

Povídáme si např. o následujícím: Pokud se snažíme dosáhnout cíle, který není blízký našemu srdci a naší přirozenosti, život nám jasně ukazuje, že tudy ne. Pokud si začneme někoho stavět na piedestal, automaticky si vytváříme pocit vlastí méněcennosti. Všichni jsme naprosto v pořádku takoví, jací jsme. Jak vnímání vnitřní pravdy souvisí se sebepřijetím a jaká byla (je) naše vlastní cesta. Jak poznat, že jdeme proti sobě. Jak vnímáme možnost tvorby vlastní reality.

Věříme, že v rozhovoru najdete spoustu inspirace a přejeme vám příjemný poslech, Pavla & Martina

Dualita funguje v celém vesmíru a je silně spjata s životem na planetě Zemi. Právě Země je výjimečná v tom, že na ní můžeme prožívat dualitu a díky tomu získávat cenná učení pro rozvoj našich duší. V dnešní epizodě se s vámi podělím o svůj pohled na dualitu – proč ji na Zemi prožíváme, čemu nás učí, co nám přináší, jakým způsobem se projevuje, jak můžeme pracovat s protiklady, jež vzájemně tvoří jednotu, jak nás ovlivňují hodnocení v našich myslích, a další.

Přeji vám příjemný poslech, Martina

Životní styl i prostředí, v kterém žijeme, zatěžuje náš nervový systém, což se negativně projevuje ve spoustě oblastí našeho života, včetně množství životní energie, kterou máme. Často jsme také zaměřeni na výkon, ke kterému jsme byli vedeni v průběhu vzdělávání. V dnešním rozhovoru se společně s Alenou Camplíkovou zaměřujeme na téma životní energie, vnitřního klid a související témata.

Povídáme si např. o tom: Jak vnímáme vnitřní klid a jak souvisí s harmonií, kterou v životě cítíme. V jakých situacích narušujeme rovnováhu mezi příjmem a výdejem energie a jak podpořit příjem. Proč je výstup z komfortní zóny energeticky náročný. Co nám přináší respekt k situaci, která se v našem životě odehrává. A další.

Alena také vysvětluje, jak můžeme vstupem do kvantového pole jednoduše podpořit svá přání. Na závěr vás čeká bonus ve formě krátké meditace. Přejeme vám příjemný poslech, Alena & Martina

Po delší době jsem pro vás připravila epizodu jen sama za sebe. Podělím se v ní s vámi o tipy, které mi v seberozvoji pomáhají v růstu. Vracím se k nim vždy, když si v nějaké oblasti připadám ztracená nebo že už dlouho stojím na jednou místě. Věřím, že si mezi nimi najdete tu pravou inspiraci, která podpoří právě vás.

Přeji vám příjemný poslech, Martina

Blíží se podzim a spolu s ním i vidina nevlídného a chladného počasí, které nám není vždy příjemné. Věřím však, že naše tělo je v mnoha oblastech mnohem soběstačnější, než si myslíme. V dnešním rozhovoru se proto společně s Pavlou Čadovou zaměřujeme na téma, jak se zahřát a podpořit svůj vnitřní oheň.   

Povídáme si např. o tom: Jak souvisí fyzický pocit tepla s přístupem k sobě, životu i hranicím. Jakým způsobem můžeme podpořit proudění energie i tepla v těle pomocí dechu. Jak čerpat energii Země a přírody i v období zimních plískanic. Jak nás při vnímání fyzického pocitu chladu x tepla ovlivňuje naše mysl.  

Zmiňujeme praktické tipy, jak vnitřní oheň podpořit v rámci každodenního života (jídlo, cvičení, jógové pozice, speciální dechové techniky…) a bavíme se o tom, v jakých situacích a proč přicházíme o hřejivý pocit. Přejeme vám příjemný poslech, Pavla & Martina 

Věřím, že každá nemoc je energie, která se po střetnutí s fyzickým tělem může a nemusí projevit jako fyzická nemoc. V dnešním rozhovoru si s Lucií Alferi povídáme o mentálních a emocionálních příčinách nemocí i vlivu péče o tělo na osobní růst.  

Sdílíme své zkušenosti o tom, že zdravotní problém není vždy jen „problém“, který je třeba co nejdříve odstranit. Skrze jeho přijetí si (zejména v případě závažných onemocnění) otevíráme cestu k uzdravení. 

Lucie na základě své praxe sdílí poznání o tom, co stojí za dědičnými a nevyléčitelnými nemocemi a jakým způsobem můžeme více pochopit jejich význam. Dále přináší informace o příčinách „běžných“ zdravotních problémů, jako jsou např. problémy se zuby, onemocnění trávicí soustavy, cukrovka, onemocnění močového měchýře i ledvin, a další.   Přejeme vám příjemný poslech, Lucie & Martina

Čas s dětmi nás často přenáší do „jiného světa“, kde neexistuje čas a nefungují žádná očekávání o tom, jak by co mělo být a fungovat. Děti nás učí nechávat věci více plynout a reagovat na to, co se děje tady a teď.

Hostem dnešního rozhovoru je Zuzzi Husarová, business mentorka a maminka. Společně se zaměřujeme na otázky: Jak vnést do mateřství lehkost. Proč je důležité se v mateřství nesrovnávat a respektovat své přirozené nastavení a jedinečnost. Jak si poradit se situacemi, kdy se cítíme v napětí a pod tlakem. Jak se jako máma postarat o svoji vlastní spokojenost a nevytvářet si zbytečný stres.

Povídáme si také o tom, co pro nás obě bylo (nebo je) náročné a že je v pořádku nic nestíhat. Přejeme vám příjemný poslech, Zuzzi & Martina

Je květen roku 2022 a události posledních 2-3 let nám ukazují, že spousta vnějších jistot, na které jsme byli dlouho zvyklí, přestává platit. Čím náročnější je pro nás změna podmínek okolního světa, tím více jsme vedeni k péči o svůj svět vnitřní, v kterém dokážeme najít stabilitu navzdory tomu, co se děje kolem nás. Práce s vnitřním světem (obzvláště v začátcích) však není vždy jen příjemná.

V dnešním díle podcastu si proto společně s hostkou Lucií Alferi, zakladatelkou Školy channelingu, povídáme o péči o vnitřní svět, cestě srdce a souvisejícím osobním růstu i ochraně, kterou nám srdce přirozeně poskytuje. Zaměřujeme se na skutečnost, že „cítit se špatně není špatně“ a povídáme si o tom, proč není možné cítit se stále jen dobře a je důležité umět přijímat i stavy, kdy je nám na nic. Lucie vysvětluje, proč po krásných prožitcích často přichází stavy, kdy se propadáme „dolů“. Na základě zkušeností z channelingu popisuje, jakou část života máme „předurčenou“ a jakou část si svobodně tvoříme sami. Dotýkáme se i témat bezpečí v osobním rozvoji a ochrany, kterou nám srdce přirozeně poskytuje. A další. Přejeme vám příjemný poslech, Lucie & Martina

Růst vědomí, transformace vědomí a nadcházející období „Nové země“ jsou pojmy, o kterých se během posledních let v duchovním světě hodně mluví, často s vidinou toho, že přijde ráj na Zemi. Kromě toho však nelze přehlížet, že nás čeká období velké inflace a ekonomické krize. Jak se tedy ke všemu postavit, abychom dobu, která nás čeká, ve zdraví přežili?

V dnešním díle podcastu se společně s hostkou Lucií Alferi, zakladatelkou Školy channelingu, na tato témata zaměřujeme. Společně si povídáme o tom: Co pro nás znamená vědomí a jak jej můžeme prožívat. Jak nás na kolektivní úrovni ovlivňují věci, které se od roku 2020 odehrávají ve světě. Jak nás ovlivňuje skutečnost, že jsme přestali vnímat smrt jako přirozenou součást života. Co nás učí nadcházející období inflace a ekonomické krize. Jak se o sebe v nadcházejícím období, které pro nás může být náročné, postarat. A další. Přejeme vám příjemný poslech, Lucie & Martina

Několik let jsem v rámci seberozvoje zkoušela různé metody, techniky a přístupy, abych si nakonec uvědomila, že moje cesta je cesta srdce. Nechápala jsem a nerozuměla tomu, proč mi určité přístupy nefungují a vyčítala si, že dělám něco špatně. Dnes už vím, že vše, co mi nefungovalo, nebylo v souladu s mojí cestou, od které se má duše nechtěla odklonit.

V dnešním díle s vámi sdílím svoji cestu srdce, díky které jsem poznávala a stále poznávám různé hloubky sebe sama. Věřím, že díky tomuto dílu mě lépe poznáte a budete vědět, co stojí za vším, co dnes tvořím. Cesta srdce mě maximálně naplňuje, protože vím, že v sobě najdu vše, co potřebuji k naplněnému životu. Jak uslyšíte v podcastu, cestou srdce chci nyní více než kdy předtím vést i vás. Přeji vám příjemný poslech, Martina

První díl podcastu v nové podobě je tady. K tomu, abych jej mohla společně s hostkou Lucií Alferi nahrát, jsem si musela krůček po krůčku projít různými stupni osobního rozvoje, za což jsem dnes obrovsky vděčná. Osobní rozvoj je mé srdcové téma, ale už delší dobu vnímám, že mezi jeho jednotlivými stupni často chybí propojení. 

Společně s Lucií vám proto přinášíme nadhled a vědecký pohled na stupně osobního rozvoje, kterými můžeme ve svém životě procházet. Společně se zaměřujeme např. na otázky: Jakým způsobem můžeme uchopit osobní rozvoj z vědeckého pohledu. Jakým způsobem náš život ovlivňují vibrace (určující stupeň osobního rozvoje), na kterých se nacházíme. Proč si lidé v různých fázích osobního rozvoje nerozumí. Co jsou to dimenze, o kterých se v rámci osobního/duchovního rozvoje často mluví, a jakým způsobem si je můžeme představit z praktického pohledu. Proč nám mnohdy nefungují metody, které neodpovídají stupni osobního rozvoje, v kterém se nacházíme. A další. Přejeme vám příjemný poslech, Lucie & Martina

Na své životní cestě si často pokládáme otázky, kterým směrem se vydat a jak objevit směr, kterým se máme vydat, ať už v osobním nebo pracovním životě. Často si připadáme ztracení a vnitřně cítíme, že naše místo je někde jinde, ale zatím nevidíme, kde. Teprve až s odstupem času často vidíme, že každé životní období a zkušenost, kterými jsme si prošli, měli svůj význam a účel.

Hostem tohoto dílu je business mentorka Zuzzi Husarová. Společně se zaměřujeme na otázky jak dojít k životnímu poslání, jak nás na naší cestě ovlivňuje nedostatečné uznání našich rodičů nebo jak se otevřít hojnosti. Sdílíme s vámi své vlastní zkušenosti i inspiraci, které můžete využít pro svoji cestu. Přejeme vám příjemný poslech, Zuzzi & Martina

Další meditační epizoda, která vás provede spojením se srdcem, z kterého můžete čerpat klid, stabilitu, pocit bezpečí i lásku sami k sobě. Pro mě samotnou je pro spokojený život spojení se srdcem naprosto zásadní, a proto chci tuto zkušenost zprostředkovat formou meditace i vám.

Přeji vám příjemné spočinutí v čistém bytí, Martina

Ne vždy je jednoduché rozpoznat, že se nacházíme v nezdravém a manipulativním vztahu, protože psychický nátlak není na první pohled vidět. Ať už se však nacházíme na jedné nebo druhé straně, skutečnou příčinu toho, proč si nezdravé vztahy vytváříme, je třeba hledat uvnitř nás samotných – v přesvědčeních o sobě, pocitech méněcennosti, nedostatku lásky a přijetí v dětství apod.

Hostem tohoto dílu je Pavla Skálova, celostní fyzioterapeutka a lektorka energetického čtení. Společně se zaměřujeme na otázky jak rozpoznat, jestli je pro nás vztah, v kterém se nacházíme, zdravý, jak z něj případně vystoupit nebo jej změnit tak, abychom se v něm cítili dobře. Přinášíme inspiraci na co se zaměřit, abychom si nezdravé vztahy nevytvářeli stále dokola, a povídáme si i o tom, jakým způsobem nás může šikana nebo manipulativní vztah vnitřně posílit. Přejeme vám příjemný poslech, Martina & Pavla

Ne zřídka se stává, že mě někdo poprosí, abych se skrze channeling zeptala, jaké je jeho poslání a čemu se má věnovat. Je to však otázka, na kterou si člověk musí aspoň částečně přijít sám. Není přece možné říct někomu, kdo ani v nejmenším netuší, čím začít, doporučení typu: „Dělej toto, je to přesně tvůj obor“.

V tomto díle vám proto povím, jak objevení vlastního poslání souvisí s poznáním sebe. Podělím se s vámi o praktické tipy, které podpoří vaši kreativitu a pomohou vám začít rozvíjet vaše jedinečné kvality i poslání. Přeji vám příjemný poslech, Martina

Náš dospělý život je zásadně ovlivněn našimi zkušenostmi z dětství, které pro nás byly nějakým způsobem bolavé a se kterými jsme si jako malí nedokázali poradit.  Skrze kontakt s vnitřním dítětem v sobě můžeme všechny tyto dětské bolístky uzdravit a probudit tak ve svém životě větší radost i porozumění sobě. Sama s touto metodou pracuji již několik let a v začátcích sebepoznání pro mě byla naprosto zásadní. Díky ní jsem se naučila více milovat i chápat sama sebe.

V této epizodě s vámi proto sdílím informace o vnitřním dítěti – co to je, proč s ním pracovat a co vám tato práce přinese (např. schopnost pracovat se sebou samostatně). Přeji vám příjemný poslech, Martina

Už jako malá jsem intuitivně tušila, že existuje vyšší síla než jsme my a věřila, že když si něco moc přejeme, tak se nám to splní. Mnohdy jsem také po vyslání svého přání cítila nevysvětlitelný pocit důvěry, že se stane to, co si přeji. Tehdy jsem však nevěděla, jak s tímto pocitem důvěry pracovat a jak si ho v sobě vytvořit, protože přicházel zcela náhodně.

Dnes věřím, že pokud vyšleme přání (vizi), na které jsme vnitřně připraveni a současně dokážeme uvolnit tlak i lpění, tak se ve správný čas vyplní. V dnešním díle se proto zaměříme na vědomé tvoření zázraků & vlastní reality, vysílání přání i práci s lpěním, tlakem a potřebou kontroly. Přeji vám příjemný poslech, Martina

Další meditační epizoda, která vás provede spojením se Zdrojem / Vesmírem / Bohem / Jednotou / vyšší silou, která tu pro nás všechny je ve své podporující síle. Nechte se tedy vést a propojte se se zdrojem, z kterého můžete čerpat energii, podporu i odpovědi na otázky, které si pokládáte. K meditaci si můžete pustit tuto hudbu podporující srdeční čakru. Přeji vám příjemné spočinutí v čistém bytí, Martina

Jak je potvrzeno vědou, vše ve vesmíru je tvořeno energií s měřitelnou vibrací. Každá rostlina i každý člověk, orgány i buňky fyzického těla, emoce i myšlenky jsou energií. Díky vědeckým studiím je známo, že vibrace zdravého člověka se pohybuje v určitém rozmezí – rovnovážném stavu. Narušení této rovnováhy se potom odráží na psychické i fyzické úrovni (např. deprese, oslabení imunitního systému, více či méně závažné onemocnění a další degenerativní změny v těle). 

Hostem tohoto dílu je Radek Šimčík, s kterým si společně povídáme o způsobech, kterými můžeme v každodenním životě své vibrace navyšovat a harmonizovat. Zaměřujeme se na vliv vibrací, se kterými se setkáváme v každodenním životě i na jejich případný léčivý potenciál. Povídáme si o vlivech pramenících z našeho nitra a mysli (emoce, myšlenky, slova) i vlivech, které na nás působí v okolním prostředí (informace, elektrosmog, pobyt v přírodě, posvátná geometrie, programování jídla, hudba a další). Přejeme vám příjemný poslech, Martina & Radek

Jakkoliv je mateřství krásné, jedná se o velmi transformační období, protože děti nám přirozeně ukazují naše nevyléčené dětské bolístky. Nastavují nám zrcadlo a reagují na jakékoliv napětí, které v sobě držíme. Zároveň nám ukazují svět svýma očima a přináší do našeho života svou jedinečnou esenci.

Pokud jsme tedy k sobě vnímaví, mateřství je pro nás cestou ke zpomalení a hlubšímu napojení na své srdce. K vědomému mateřství patří i schopnost respektovat jedinečnou cestu duše dítěte, které si nás vybralo, a poskytnutí mu bezpečného prostoru k  rozvoji a poznávání světa. O tom všem (i dalším) si společně povídáme s hostkou Lucií Alferi, maminkou a zakladatelkou Školy channelingu. Přejeme vám příjemný poslech, Martina & Lucie

Na partnerském vztahu nám obvykle nejvíc záleží, a proto nás také nejvíc bolí, když v něm něco nefunguje. Skrze vztah s partnerem se nám ukazují naše slabá místa a bolístky, které si v sobě nosíme. Vztah je jako zrcadlo našeho nitra, v kterém se ukazuje vše, co si v sobě nosíme. Hostem tohoto dílu je Lucie Alferi, zakladatelka Školy channelingu, se kterou se společně noříme do tématu vědomého partnerství. Přejeme vám příjemný poslech, Martina & Lucie

Pokud nám chybí sebedůvěra tak se s největší pravděpodobností hodnotíme na základě toho, jak nás vidí ostatní. Protože nemáme jistotu sami v sobě, ujištění o tom, že jsme v pořádku, hledáme ve svém okolí. S vidinou toho, že si ocenění a uznání vlastní hodnoty „vysloužíme“ můžeme stále tlačit na výkon a mít na sebe neadekvátní požadavky. Pocit sebehodnoty, který závisí na ocenění zvenčí, je však velmi nestabilní. Opravdová sebedůvěra pramení v našem srdci a ve většině případů se utváří v dětství.

V tomto díle vám proto povím, proč a jak se během našeho dětství utváří vnímání vlastní sebehodnoty i sebejistoty a jak si můžeme sebedůvěru, která nám chybí, vybudovat. Přeji vám příjemný poslech, Martina

Netradiční, relaxační a meditační epizoda podcastu, která vám pomůže zklidnit myšlenky, uvolnit tělo, napětí i stres, které v sobě často za celý den nastřádáme. Neobsahuje úvod ani znělku, aby byl váš prožitek z poslechu ničím nerušený.

Pokud jste tedy často ve stresu, napjatí nebo unavení a chtěli byste se uvolnit a zklidnit, nechte se vést touto krátkou uvolňující meditací a dopřejte svému tělu i duši péči, kterou si zasloužíte. Na pozadí meditace hraje hudba podporující navození stavu hluboké relaxace. Přeji vám příjemné spočinutí v čistém bytí, Martina

Prána je pro mě cesta svobody, důvěry, spojení se Zdrojem a lásky k sobě. Prána léčí tělo i duši, vede nás k odevzdání kontroly a učí nás být více v přítomnosti a vnímat své vlastní srdce i emoce, které často zajídáme jídlem.

V této epizodě s Vámi sdílím svoji cestu, která mě přivedla k rozhodnutí začít přijímat výživu převážně z prány i mé předchozí zkušenosti s jídlem. Povím vám, co vše mi pránická výživa přináší a jak ji i celý proces vnímám. I když nejsem stoprocentně vyživována pránou a jsou chvíle, kdy jídlo potřebuju, zažívám spoustu chvil, kdy se cítím absolutně svobodná a šťastná – že si můžu dovolit být vyživována nejčistší a nejléčivější energií, že mi to bylo dovoleno, že tohle všechno žiju… Přeji vám příjemný poslech, Martina

Od mala jsme vedeni k užívání racionálního uvažování a vyhodnocování nejrůznějších situací na základě naší mysli na úkor vnímání svých emocí a pocitů v našem srdci. Pokud však hlas svého srdce potlačujeme, okrádáme sami sebe o možnost vybudovat si k sobě láskyplný vztah, cítit se v životě bezpečně a milovaně. Všechny tyto věci pak mnohdy hledáme ve vnějším světě a požadujeme je např. po svých partnerech. To je však jen malý zlomek toho, jakou daň za odpojení od vlastního srdce platíme. V tomto díle vám proto povím, proč je důležité naslouchat svému srdce a najít rovnováhu mezi hlavou a srdcem. Přeji vám příjemný poslech, Martina

Na rodinných konstelacích miluju skutečnost, že rychle a jasně odkrývají skryté příčiny našeho trápení. Od doby, kdy jsem se s nimi setkala poprvé, mi pomohly v mnoha oblastech mého života. Umožňují nám dostat se blíže k sobě a nalézt větší harmonii ve všech oblastech našeho života (vztah k sobě, vztahy s ostatními, zdraví, finance, práce, těžké opakující se osudy v rodině…).

V tomto díle vám proto povím, jak rodinné konstelace fungují a co můžete očekávat, pokud se rozhodnete absolvovat skupinovou nebo individuální konstelaci. Na závěr vás provedu krátkým konstelačním cvičením, během kterého se budete moci podívat na zvolené téma z nadhledu vaší duše. Přeji vám příjemný poslech, Martina

Pránická výživa byla dlouho ztotožňována s absolutním odříkáním jídla. Protože prána je však především o svobodě, společně s prániky Petrem Tichým a Ivanou Dolinskou se v tomto díle podcastu noříme do opravdové podstaty pránické výživy. Jak popisuje Ivana, prána je láskyplná, silná a léčivá energie, která je nám na Zemi dávána darem. Má silnou schopnost léčit tělo i duši a zároveň nepřináší žádné omezení ohledně jídla. Přestože pránik je vyživován nejkvalitnější (na Zemi dostupnou) výživou a jídlo nepotřebuje, je absolutně svobodný a může ochutnat a sníst vše, na co dostane chuť a co se do něj vejde.

Společně se zaměřujeme na otázky: Co je prána, jaké jsou její přínosy pro fyzické tělo i duši. Jakým způsobem prána zkvalitňuje náš život. Jak se pránik cítí na ve společnosti, kde se očekává konzumace jídla, a jaké jsou jeho prožitky z jídla. Jak prána pomáhá s léčením fyzického těla. Jak velkou fyzickou zátěž pránik zvládne, jak si dobíjí baterky a kolik času na regeneraci těla potřebuje… Přejeme vám příjemný poslech, Martina & Ivana & Petr

Spoustu věcí, které v našem životě nejsou v harmonii, můžeme zakopat pod koberec, ale před zdravotními problémy neutečeme. Právě díky nemoci často získáme odvahu nebo impuls podívat se do svého nitra a odhalit, co uvnitř nás není v harmonii. Hostem tohoto dílu je moje kamarádka a skvělá terapeutka Simi Husarová, se kterou si společně povídáme o souvislostech fyzického zdraví a vnitřní harmonie.

Simi v podcastu sdílí své osobní i terapeutické zkušenosti o tom, proč zdravotní problémy přichází a jaká uvědomění nám přináší. Společně se zaměřujeme např. na otázky proč přichází nevyléčitelné nemoci, čím začít, pokud nechceme jíst do konce života prášky nebo jak skrze pochopení, co naše srdce potřebuje k uzdravení, můžeme nalézt v životě větší radost, lehkost i lásku k sobě.Přejeme vám příjemný poslech, Martina & Simi

V dětství se učíme, jak funguje okolní svět, co je pro nás bezpečné a co si naopak nemůžeme dovolit. Vytváříme si (často nevědomky) nejrůznější přesvědčení o sobě i o fungování světa. Budujeme si vztah k sobě i k životu obecně. Kromě spousty užitečných věcí, které se v dětství naučíme, tak do sebe zasejeme i velké množství přesvědčení, strachů i bolestí, které nám život spíše komplikují. Abychom se mohli od všeho, co nám neslouží, osvobodit, je třeba to nejprve vidět. V tomto díle vám proto povím, jak nás naše dětství ovlivňuje v dospělosti a jak vše uchopit tak, abychom nalezli větší svobodu a přiblížili se sami sobě. Přeji vám příjemný poslech!

V prvním díle vám krátce představím sama sebe, vize a plány podcastu i svoji cestu, která mě ke všemu přivedla. Povím vám svoji zkušenost o tom, že „nešťastný“ zdravotní problém může být ve skutečnosti obrovským požehnáním i impulzem k naslouchání vlastního srdce. Od srdce už je jen malý krůček k nalezení všeho, co potřebujeme k opravdovému štěstí a mnohdy i k uzdravení těla.

Mám zájem o upozornění na semináře

Vyplňte mail a nechce si pravidelně zasílat nabídku seminářů a akcí.

You have Successfully Subscribed!

Share This