Příběh o mně a o tom, co mě  přivedlo k poznávání sebe samotné i všemu, čím se dnes zabývám

Myslím že o tom, co mě v životě potká, bylo rozhodnuto ještě předtím, než jsem se narodila. Že se tak stalo mnohem dříve, než jsem se stala vegankou, začala se zajímat sama o sebe a přiznala si, že mi v životě není tak dobře, jak bych chtěla. Že vše bylo předem určeno tak jako v pohádce, kterou vám teď povím. 

Začtěte se do pohádky a mého příběhu…

Byli jednou dva rodiče, kteří se měli rádi a kteří toužili po miminku. Ještě než se miminko narodilo, zavolali si k sobě tři sudičky a poprosili je, aby jejich budoucímu děťátku daly do života to nejlepší, co mohou. Sudičky se chvíli radily a přemýšlely, čím budoucí dítě obdarovat.

Měly kouzelné schopnosti, a proto tušily, že se narodí holčička. Vymyslely, že jí dají do vínku chuť do života, energii a sílu k poznávání toho, jak krásný může život na Zemi být. Jenže věděly, že pokud má holčička skutečně poznat, jaké krásy život přináší, musí to zařídit šikovně a tak, aby se jednou o svůj život začala skutečně zajímat.

Rozhodly se, že jí vezmou něco, co jí bude v dospělosti obrovsky chybět a co bude usilovně hledat. Také však slíbily, že ji budou v životě provázet a ukazovat, jakým směrem jít, aby našla to, co bude postrádat. Sudičky se rozloučily a za nějakou dobu se skutečně narodila holčička, které dali rodiče jméno Martina. Rostla a rostla, pečlivě se učila, až si našla lásku v matematice, kterou vystudovala.

Jakmile začala dospívat, uvědomovala si, že něco (dle odborného názvu amenorrhea) v jejím těle nefunguje tak, jak by ženské tělo fungovat mělo. Nepřemýšlela o tom, že tělo zrcadlí to, co se děje v nitru a že by měla hledat řešení jinde než v lékařské ordinaci. 

Až jednou si uvědomila, že její ženské zdravotní zdravotní problémy musí mít nějaký důvod. Začala hledat jinou cestu a zkoumat to, co nebyla schopná vyzkoumat moderní medicína. Sudičky jí poslaly do cesty rodinné konstelace pod vedením lektora Pavla Veselého, díky které se jí začaly kousek po kousku odhalovat příčiny toho, proč to v těle má tak, jak má. Pochopila, že problém není jen v těle, ale uvnitř, v nitru a v duši. Že tak trochu zamrzla v dětství, kterého se odmítala pustit, přestože oficiálně byla dospělá již několik let.

Začala zkoumat a poznávat sama sebe. Postupně si začala uvědomovat, že aby jednou bylo vše v pořádku, musí se stát ženou a přijmout své ženství. Neznamená to obléct si dlouhou sukni, obout podpatky, nalíčit si oči a zvýraznit rty. Pokud se uvnitř necítíme být ženou, jde jen o vnější masku. 

Pustila se do zkoumání, co všechno pro to musí udělat. Zjišťovala, proč odmítá svoji dospělost, proč se jí bojí a proč ji nechce přijmout. Vždy, když se jí zdálo, že je ve slepé uličce a že nemůže najít cestu dál, sudičky jí seshora poslaly radu, kudy dálUčila se mít ráda sama sebe a postupem času pochopila, že jedna z nejvýznamnějších věcí, které může žena dělat, je dávat lásku. Jenže aby žena mohla lásku dávat, musí ji nejdříve mít sama pro sebe. Martina si začala uvědomovat, že cesta sebepoznání a hledání lásky k sobě nemá konce, protože stále je co zlepšovat a stále je možné zjišťovat, jak se mít o něco víc rádi.

Uvědomila si, že jí sudičky daly ten nejkrásnější dar do života. Jinak by totiž možná nikdy nepoznala, co to znamená mít se ráda a jaký dar uvnitř sebe má. Nikdy by se nezačala zajímat o to, co ženství skutečně znamená, a jakým způsobem ho v sobě můžeme posilovat. 

Dnes mě moc baví a naplňuje předávat to, co jsem poznala a stále poznávám. Poznávat a učit se totiž můžeme celý život.

Výcviky a semináře, které jsem absolvovala:

  • Roční cyklus seminářů Vnitřní síla – Pavel Veselý, 2018
  • Instruktor jógy – Fitness Blue Gym (celkem 150 hodin), 2018
  • Grál posvátného ženství – roční cyklus, Kateřina Karaimi Motyčková, 2018
  • Výcvik systemické konstelace, Pavel Veselý, ukončen 2017
  • Seberozvojové semináře Pavla Veselého a dalších lektorů

V čem se vzdělávám teď?

  • Výcvik konstelací traumatu, Radim Ress (Voice dialogue, Eye movement integration, práce s traumaty)
  • Výcvik Dech existence, Bhagat (Rebirthing, Reichiánské terapie a další)
  • NLP (Neurolingvistické programování), Marie Michaličková

Jaké semináře nabízím?

Konstelační…

Rodinné konstelace mi v životě moc pomohly a stále pomáhají. Metodu vnímám jako malý zázrak, jehož přínos můžeme poznat jen tak, že si ho na malou chvíli prožijeme. S konstelačními semináři začínám a sbírám zkušenosti. Moc si však vážím toho, jak jasně jsou během chvilky odhalovány příčiny nejrůznějších trápení.  

Ženské a seberozvojové…

Moc mě baví předávat to, co sama poznávám, prožívám a díky čemu mám svůj život stále raději. Je to důvod, proč pořádám semináře – ženské a seberozvojové (s tématem sebepoznání).

Jejich program vymýšlím podle toho, co jsem si sama vyzkoušela a prožila. Snažím se předávat to, co mně samotné funguje a pomáhá k tomu, abych mohla být každý den o malý kousek spokojenější než předcházející den. Pokud navštívíte můj seminář, navštívíte i kousek mého života a mých zkušeností.

Moji aktuální nabídku seminářů najdete TADY. Moc ráda se s vámi na některém z nich uvidím!

Co dalšího na mém webu najdete?

Náramky a náušnice z léčivých minerálů

Baví mě tvořit, vyrábět a kombinovat barvy. Jakmile jsem se jednoho dne zamilovala do minerálů (Jak se to stalo?), rozhodla jsem se, že svůj web rozšířím o malý obchůdek plný náramků z nejrůznějších kamínků. Jsem totiž přesvědčená, že kameny mají svoji energii, která nás může v mnohém podpořit.

Ručně barvené šátky a batikovaná trička

Ručně barvené šátky i batikovaná trička jsem začala vyrábět během vysokoškolského studia. Bavilo mě vymýšlet barevné kombinace a s nadšením očekávat, jaký bude výsledek. Přestože dnes už batikuju jen výjimečně, krásných šátků i triček, které jsem před pár lety vyrobila, mám stále velkou zásobu.

Nabídku šátků najdete tady a trička můžete omrknout zde.

Veganské a raw recepty

Rostlinná kuchyně mě před pár lety okouzlila tak moc, že jsem se brzy vrhla do vymýšlení vlastních veganských a raw receptů. Ty, které na mém webu najdete, jsou jednoduché a nezaberou vám příliš času, protože trávit spoustu času v kuchyni není nic pro mě. Kromě toho věřím, že čím je jídlo jednodušší, tím je pro tělo stravitelnější. Ráda experimentuju, mixuju, míchám, občas i vařím a peču, ale musí to být jednoduché a rychlé (a dobré samozřejmě taky). Pro všechny, kteří jsou na tom podobně, jsem napsala kuchařku. Díky ní můžete na vlastní kůži poznat, že rostlinná kuchyně je lehká pro tělo i pro duši.

Je to moje vypiplaná kniha, do které jsem vložila velkou část svých zkušeností, hodin strávených přemýšlením: Jak vhodně zkombinovat jaké suroviny? Jakým způsobem si co doma vyrobit, abych nemusela utrácet nehorázné sumy ve zdravé výživě? Jak vyrobit dort, který by chutnal i mým kamarádům zvyklým na klasické šlehačkové zákusky?

Blog plný článků, díky kterým se můžete inspirovat a tak trochu mě poznat 

Začíst do něj se můžete tady.

Co dělám kromě vedení seminářů a tvorby webu Od Martiny?

Jako odborná asistentka působím na Mendelově univerzitě v Brně, kde uplatňuji své znalosti získané během studia matematiky a aplikovaných statistických metod na Vysokém učení technickém a Univerzitě obrany v Brně. 

Sledujte na facebooku

Na jakém semináři se můžeme setkat?

Mám zájem o upozornění na semináře

Ebook 8 tipů jak porozumět sami sobě a tomu, co se v nás děje

Vyzkoušejte recepty z rostlinné stravy – zdravě, chutně a jednoduše

Instagram

Share This