O minerálech

Léčivé účinky minerálů a drahých kamenů byly známé již v dávných dobách. Aby však minerály skutečně mohly harmonizovat a podporovat léčení těla i duše, je nezbytné je čas od času energeticky očistit a znovu jim dodat energii. Minerály totiž energii nejen vyzařují, ale i pohlcují. Vstřebávají energii ze svého okolí a pamatují si, kdo s nimi byl v kontaktu a jaké energie na ně působily. 

Všechny náramky čistím vykuřováním bílou šalvějí, což je jeden z nejstarších způsobů energetické očisty hojně uznávaný a používaný v mnoha kulturách. Bílá šalvěj je od dávných dob považována za mocnou a posvátnou bylinu, která energeticky harmonizuje vykuřovaný objekt a současně jej nabíjí svými vibracemi. Poté, co náramek projde dýmem z šalvěje, jej nabíjím pozitivní energií za pomoci jedné úžasné lesní bytosti, se kterou jsem získala spojení.  

Jakým způsobem můžete minerály čistit?

Aby minerály, z kterých jsou náramky vyrobeny, mohly plnit svoji funkci, je třeba se o ně pravidelně starat, čistit je a nabíjet energií. V nejrůznějších zdrojích můžete často narazit na doporučení čistit minerální šperky každý den nebo po každém nošení. Osobně si myslím, že není nutné se tím příliš stresovat a náramky z minerálů čistit podle intuitivního pocitu nebo např. 1x týdně. Pokud prožíváte náročné období nebo pokud se dostanete do prostoru, v kterém vnímáte negativní energie, je samozřejmě vhodné náramky čistit častěji.

Způsobů, jak minerály očistit od nejrůznějších energií, které pohlcují, je několik. Mezi základní a nejjednodušší patří následující:

Tekoucí voda

Pravděpodobně nejběžnější a nejjednodušší způsob, jakým lze očistit většinu minerálů, je nechat je přibližně 2-3 minuty nebo dle intuitivního pocitu pod proudem tekoucí vody. Ideální je využít lesní potůček nebo studánku, ale pokud zrovna nemáte v plánu výlet do přírody, postačí voda z kohoutku. Po omytí minerály opatrně osušte nebo je nechte oschnout.

Výjimkou při čištění vodou jsou následující minerály, které nemají rády vodu: angelit, kalcit, kunzit, kyanit, labradorit, malachit, selenit a tyrkys. Místo proudu vody je tedy pro jejich očistu vhodné využít jiný způsob.

Slaná voda

Sůl dokáže stejně jako šalvěj energeticky čistit, a proto ji můžete využít i pro očistu minerálů. Náramek ponořte do misky s vlažnou vodou a špetkou soli (ideálně mořskou, ale postačí i klasická kuchyňská sůl).

Očistu slanou vodou však nepoužívejte pro opál a minerály, které nemají rády vodu.

VYKUŘOVÁNÍ

Další možností, jak minerály očistit, je vykuřování, kdy necháte minerály procházet dýmem z bílé šalvěje nebo jiných vykuřovadel.

Jakoukoliv očistu minerálů podpoříte tím, že ji budete provádět vědomě, tedy že se během čištění budete soustředit na to, jak se z minerálů smývá vše, co jim nepatří. 

Jakým způsobem minerály nabíjet?

Po očištění je vhodné dodat minerálům energii, čímž se zvýší jejich harmonizační účinky.

Nabíjení na slunečním a měsíčním světle

Asi nejběžnější způsobem je nabíjení minerálů na slunečním nebo měsíčním světle. Každý minerál však vyžaduje trochu jiný způsob nabíjení. Zatímco některé minerály se nabíjí na přímém slunci, jiné pod vlivem přímých slunečních paprsků blednou, může dojít k jejich poškození a je proto nutné je zanechávat ve stínu nebo nabíjet v noci při měsíčním světle (ideálně za úplňku, ale není to nutné). V následujících řádcích najdete rozdělení minerálů podle způsobů nabíjení. Pokud se v náramku nachází současně minerály, které se nabíjí na přímém i nepřímém slunečním světle, nabíjejte náramek na nepřímém světle. 

Nabíjení na měsíčním nebo nepřímém slunečním světle (ve stínu)růženín, tyrkys, ametyst, avanturín, lapis lazuli, akvamarín, serpentin, amazonit (raději nepřímé světlo), kalcit (raději nepřímé světlo), chryzokol, nefrit

Minerály, které se nabíjí na přímém slunci: křišťál, sluneční kámen, brekciový jaspis, granát, karneol, citrín (stačí krátce), olivín, jadeit

Nabíjení na měsíčním světle: měsíční kámen 

Poznámka:

Citrín – téměř nepotřebuje čištění ani nabíjení, protože je jedním z několika málo kamenů, který nepohlcuje negativní energii.

Lávový kámen – lze nabíjet na slunečním i měsíčním světle.

Nabíjení vibracemi z vykuřovadel

Minerály můžete nabít pomocí vibrací z vykuřovadel, např. z bílé šalvěje, kterou sama používám.

Nabíjení energií Země

Pokud máte v blízkosti přírodu a silné energetické místo, nechte na něm minerály nějakou dobu ležet, aby se mohly nabít energií Země. 

Nabíjení pomocí ametystu nebo křišťálu

Kameny lze nabíjet také položením na nabitou ametystovou nebo křišťálovou drůzu či krystal.

Na minerály buďte opatrní

Minerální kameny by neměly být vystaveny styku s parfémy, chemickými přípravky, mořskou vodou, potem a jinými agresivními produkty. Minerály, které se dobíjí na měsíčním světle nebo na nepřímém slunečním světle by také neměly být vystaveny přímému slunečnímu záření, protože by tím mohly ztratit svoji barvu nebo utrpět jiné škody.  

Mám zájem o upozornění na semináře

Vyplňte mail a nechce si pravidelně zasílat nabídku seminářů a akcí.

You have Successfully Subscribed!

Share This