Co mě přitáhlo k náramkům a šperkům z minerálů?

19.06. 2018 |

Před nějakou dobou jsem na svém webu vytvořila obchůdek plný náramků z léčivých minerálů. Možná vás napadá, jak mě to napadlo a proč jsem se do toho pustila…

Je pravda, že nadšení pro tvoření a vyrábění jsem v sobě měla vždy – v dobách studia jsem batikovala trička i šátky, vyráběla glycerinová mýdla a experimentovala s hmotou FIMO. V tomto článku vám povím o tom, proč jsem se právě teď pustila do vyrábění šperků z drahých kamenů.  

Barevné kamínky a náramky z korálků mě přitahovaly od doby, kdy jsem jako malá objevila na půdě krabičku se spoustou šperků. Nebyly mezi nimi žádné velké cennosti, ale jako malé mi napodobeniny perel, zamotané korálky a kožené přívěsky připadaly jako poklad. Také si vzpomínám, že jsem si vždy přála jít na maškarní ples za princeznu. Pravděpodobně jsem se s tím však mamce nikdy nesvěřila, protože jsem obvykle chodila za čerta…

Jakmile jsem trochu povyrostla, začala jsem podnikat výpravy do obchodů s korálky a vyrábět náušnice, náramky a přívěsky na krk pro sebe i pro ostatní. Kromě svých vlastnoručně vyrobených šperků jsem však měla i pár oblíbených kousků, které z mé vlastní tvorby nepocházely.
Byly to poklady, které jsem si koupila na nějakém zajímavém místě nebo které jsem od někoho dostala jako dárek. Takové náušnice pro vždy byly současně i talismanem, který mi něco nebo někoho připomínal. Např. na všechny zkoušky do školy jsem pro štěstí nosila náušnice, které jsem dostala od své náhradní „au-pair maminky“ z Korsiky.

Se svými šperky jsem byla spokojená a nenapadlo mě hledat nějaké jiné.

Potom však přišel víkend, během kterého jsem si oblíbila něco, co jsem doposud nenosila… 

Bylo to na jaře, v době kdy vylézalo první jarní sluníčko a kdy začínaly v lese vykvétat květiny. Byla jsem uprostřed přírody se spoustou dalších žen. Spaly jsme v jedné obrovské místnosti, která byla zdobená krásnými krystaly. V koupelně jsme se na sebe dívaly do zrcadla, které bylo lemované rámem z blyštivých jemných kamínků.

Při jednom z rituálů jsme si procházely obrazcem, který byl na zemi vyskládaný z více než tisíce malých růženínů. Všechno mělo zvláštní kouzlo a připadala jsem si, jako bych se přenesla do jiného místa a do jiného času. Zdálo se mi, jako bych byla v místě, kde každá žena přirozeně září

Jakmile jsem se vrátila domů, uvědomila jsem si, jak moc mě láká vyrobit si náramek z minerálů. Vždyť už od pradávna se vědělo o energii a léčivých účincích kamenů. Talismany a amulety z minerálů se nosily jako ochrana před temnými energiemi či zlými kouzly. Drahokamy se používaly jako šperky, ozdoba šatů nebo nádobí, a léčivá moc minerálů se využívala při léčení psychických i fyzických problémů.  

Z čeho bych si mohla vyrobit krásnější náramek než z minerálů plných pozitivní energie, která podporuje léčení těla i duše? Okamžitě jsem věděla, že si chci z minerálů vyrobit své vlastní šperky, kterými se budu moct každý den zdobit a které mi budou připomínat, že jsem žena a že v sobě mám ženskou energii, kterou je třeba stále podporovat a posilovat. Uprostřed zahlcení všemi povinnostmi se na to totiž lehce zapomíná…

A tak jsem si vyrobila náramky, které sice střídám, ale které nosím pořád: do práce, na procházku do lesa, když jsem celý den doma i když chodím s batohem po horách. Stále mi připomínají, abych nezapomínala na to, co v životě vnímám jako opravdu důležité.  

Po nějaké době jsem si uvědomila, že stejně jako dělají náramky z minerálů radost mně, mohou dělat radost i někomu jinému. Protože ráda něco vyrábím, rozhodla jsem se nabídnout náramky i ostatním. Nejen proto, že jsou ozdobou, ale také proto, že minerály a drahé kameny spojují se Zemí, dodávají energii a podporují samoléčení těla i duše.

Každý z mých náramků je trochu jiný, protože i každý minerál je jinak kouzelný a výjimečný, stejně jako jsme výjimečné my ženy. Všechny v sobě máme svá vlastní kouzla, což bychom si měly stále připomínat!

Nabídku náramků i dalších šperků, které vám budou přinášet radost, najdete TADY.

Život mě přivedl k rodinným konstelacím, které mi pomohly rozuzlit příčiny mých zdravotních problémů a pochopit spoustu věcí, které se mi v životě děly. Zájem o další poznávání sebe samotné mě přivedl k práci s dechem, NLP a dalšímu studiu i poznání.
Skrze rodinné konstelace, semináře a individuální terapie provádím ostatní při objevování vlastního nitra a hledání způsobů, jak žít radostnější a spokojenější život.
Vše, co potřebujeme, totiž máme skryto v sobě.

Více o mně se dozvíte tady.

Mám zájem o upozornění na semináře

Vyplňte mail a nechce si pravidelně zasílat nabídku seminářů a akcí.

You have Successfully Subscribed!

Share This